Наша школа вперше гостинно відкрила двері перед учнями та їх батьками у 1972р.
У 2003 році за високі досягнення педагогічного і учнівського колективів у вивченні предметів фізико-математичного циклу, за високі показники школярів у Всеукраїнській олімпіаді з математики та інформатики, створення належної матеріально-технічної бази Постановою Кабінету міністрів України № 752-р від 10.12.2003р. школі присвоєно ім’я видатного українського математика Володимира Левицького.
На фасаді закладу розміщено меморіальну дошку пам’яті воїна-афганця Тараса Протасевича, який у 1978 році закінчив нашу школу. Виконуючи свій військовий обов’язок в Афганістані, він героїчно загинув, посмертно був нагороджений орденом Червоної Зірки. Життєвий шлях Тараса Протасевича є прикладом мужності, відданості, самопожертви для учнів закладу.
У квітні 2003 року школа увійшла в Європейську мережу «Шкіл сприяння здоров’ю». Досягнення колективу було відзначено Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
Школа сьогодні нараховує 40 класів, 1153 учня, 120 працівників.
Навчально-виховний процес забезпечують:
- директор Базунова Руслана Романівна;
- заступник директора з навчально-виховної роботи Балящук Марія Михайлівна;
- заступник директора з навчально-виховної роботи (у початковій школі) Рудик Тетяна Зеновіївна;
- заступник директора з навчально-методичної роботи Мультан Віра Степанівна;
- заступник директора з виховної роботи Бугера Лариса Іванівна.
81 педагогічний працівник. З них:
- спеціаліст вищої категорії – 49;
- спеціаліст першої категорії – 11;
- спеціаліст другої категорії – 5;
- спеціаліст – 6;
- звання «вчитель-методист» - 22;
- звання «старший вчитель» - 16;
- психолог – 1;
- логопед – 1;
- соціальний педагог – 1;
- педагог-організатор – 1;
- вихователі ГПД – 4.
Досить плідною є видавнича діяльність педагогів. За останні роки ними видано 64 навчально-методичних посібники. Особливо активно працюють у даному напрямку Кордуба Б.Р. (3 прим.), Вовк Ю.Й. (6 прим.), Чотарі Н.П. (3 прим.), Маланюк Н.Б. (2 прим.), Рудик Т.З. (4 прим.), Роговська Л.І. (2 прим.), Канчук В.А. (4 прим.), Ензельт О.П. (4 прим.), Полянська О.М. (1 прим.), Смаль О.А. (1 прим.), Герман Г.І. (2 прим.), Соловей О.М. (1 прим.), Очеретнюк І.М. (5 прим.), Ковальчук В.А. (8 прим.), Вовк О.М. (1 прим.), Маракіна Н.В. (3 прим.), Іванюк Т.М. (2 прим.), Присяжнюк Л.І. (4 прим.).
У закладі запроваджено профільне навчання. Домінують філологічний та математичний профілі.
За 2006-2010 навчальні роки 29 учнів закінчили школу із золотою та срібною медалями. Переможцями і призерами предметних Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін за останні чотири роки стали 46 учнів. З ним І місце у ІІ етапі здобуло 5 учнів, ІІ – 13, ІІІ – 28 вихованців.
Школа підтримує тісний зв’язок з такими громадськими організаціями та навчальними закладами, серед них:
- Гімназія м.Любомеж (Польща)
- Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114
- Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20
- Загальноосвітня середня школа №4 ім.О.М.Сабурова м.Овруча Житомирської області
- Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка
- Тернопільський національний економічний університет
- Тернопільський національний технічний університет ім.І.Полюя
- Тернопільський міський центр соціальних служб для молоді
- Міжнародний благодійний фонд «Дар життя»
- Цент дитячої творчості
- Військова частина
- Дитячий будинок «Малятко»
- Театр актора і ляльки
- Тернопільське товариство Червоного Хреста
- Обласна філармонія
- Церква св. священномученика Йосафата
- Тернопільський інститут післядипломної педагогічної освіти
- Служба у справах дітей
- Комерційний інститут
- ПТУ №4
- Спілка письменників м.Тернополя
- Міжнародний благодійний фонд «Родина»
- Управління сім’ї, молоді і спорту
- Центр планування сім’ї
- Школи – учасники проекту «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю»
- Лісництво с.Петриків
У школі працюють гуртки:
- футболу;
- аеробіки;
- туристсько-краєзнавчий;
- військово-патріотичний;
- декоративно-прикладного мистецтва;
- образотворчого мистецтва;
- театрального мистецтва;
- вокального та хорового мистецтва.
Наші традиції
У вересні традиційним стало проведення шкільної спартакіади. Це спортивні змагання та естафети, що захоплюють учнів з 1 по 11 клас. Нетрадиційні «Веселі старти» пройшли цьогоріч. В них взяли участь три команди: учні, вчителі та військовослужбовці.
Особливо цікаво проходить у закладі осінній вернісаж «Барви рідного краю». Це виставка композицій з природних матеріалів та дарів осені.
Школа є ініціатором та організатором багатьох благодійних акцій. Одна з них переросла у соціально-культурний проект «Собор єднає всіх». Учні школи долучилися до збору коштів на побудову Патріаршого собору у м.Києві. Акція «Від серця до серця» долучила учнів школи до збору коштів на побудову дитячої лікарні майбутнього.
Любов до природи учням прищеплює участь екологічний трудовий десант в лісництві с.Петриків. Вихованці разом із вчителями працюють у лісництві. Нагородою за якісно виконану роботу є садженці, які потім висаджують біля школи.
Традиційним вже стало привітання вчителів-пенсіонерів, які працювали в школі, з усіма святами.
З 2008р. у школі діє власна грошова одиниця «Левчик». Ці гроші отримують класні колективи за участь у конкурсах, змаганнях, олімпіадах. Ними ж розраховуються за невиконані доручення, порушення дисципліни тощо.
Наша школа єдина працює за проектом «Чорний тюльпан». Учні постійно зустрічаються з воїнами-афганцями, шанують пам’ять про випускника школи Т.Протасевича.
У нетрадиційній формі вітаємо вчителів з Днем учителя, 8 Березня. Дана робота ще більше згуртовує учні і вчителі в школі №16 в єдине ціле. Особливо вражає, коли вчителі, учні, батьки стають у велике коло, беруться за руки і співають пісню В.Івасюка «Родину».
У школі є свій друкований орган «Шкільне життя».
«Посвята в козачата» проходить для учнів 5-их класів у січні. Козацький курінь школи «Джурики» щороку поповнюється маленькими козачатами.
Феєричною є концертна програма звіту колективів художньої самодіяльності «Таланти твої, Україно».
Незабутніми є вечори-зустрічі школярів з ветеранами Другої світової війни.
Школа є однією з перших у місті та області, що стала відзначає День Європи, в рамках якого проходить святкова лінійка, конкурс малюнків, вернісаж стінних газет, фестиваль кухонь країн Європи, фестиваль ігор.
Педагоги школи вважають, що школа – це храм Науки, Добра, Людяності, Творчості. Відкриття одвічних істин Життя, пізнання незбагненності живої природи, становлення характеру – усе це дається кожній людині в школі. Найбільше тішить наших учителів те, що випускники закладу з особливим почуттям вдячності відгукуються про школу, гордо називають себе учнями ТЗОШ №16. Це - найбільша подяка всьому колективу і кожному наставникові зокрема.